Jak się pozbyć rozstępów

Skąd się biorą? Powstają one na wskutek nadmiernego rozciągnięcia skóry np. podczas ciąży czy też w wyniku gwałtownego schudnięcia. Jak się ich pozbyć, a także jak zmniejszyć ich widoczność?

1.    Ujędrniające kremy i żele
Takie kosmetyki powinny zawierać fitoestrogen (pobudzają syntezę kolagenu), związki krzemu(odbudowują włókna kolagenu i elastyny), soję(uelastycznia skórę), witamina E(chroni przed wolnymi rodnikami), ekstrakt z aloesu(zapobiega wysuszaniu, pobudza mikrokrążenie), glicerynę(nawilża i natłuszcza skórę). Staraj się aby dwa razy dziennie wcierać je starannie w skórę. Przy wcieraniu wykonuj ruchy okrężne lepiej wejdą w skórę. Smarowanie wykonuj rano i wieczorem. Najlepiej robić to po ciepłej kąpieli, gdy ciało jest rozgrzane. Bardzo pomocne jest także lekkie oklepywanie i podszczypywanie.

2.    Niech ruch zostanie twoim przyjacielem
Aktywność fizyczna jest bardzo ważna w walce z rozstępami. Ćwiczenia ujędrnia skórę i pozwala zachować stałą wagę. Jeśli rozstępy są świeże sport pomoże szybciej się z nimi uporać. Postaraj się wykonywać ćwiczenia nawet kilka razy w tygodniu. Nie musisz tylko biegać, zapewnij sobie urozmaicenie np. jogging, jazda na rowerze, basen.

3.    Zabiegi w gabinecie
Możesz zdecydować się na mikrodermobrazję. Ten zabieg polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka. Dobre rezultaty daje także laser fraxel, który „dziurkuje” skórę, wnikając w nią głęboko i pobudza komórki do regeneracji. Cena tego zabiegu zależy od wielkości rozstępów.

© Copyright Uroda 2022