regularne ćwiczenia dna miednicy

Coraz to więcej kobiet, które rodziły własne dzieci sposobami natury przyznaje, że ma istotne trudności z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to trudności z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę swoje miejsce po porodzie.

ćwiczenia mięśni kegla

Do niedawna był to temat tabu oraz mało która z dam decydowała się mówić o swoich komplikacjach po porodzie. Często wydawało im się, że jest to problem natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Dzisiaj niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się także u kobiet, które rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Z reguły u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha i problemy ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą i niektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakże duży odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką można podjąć bardzo szybko po porodzie. Im szybciej jest taka możliwość, tym poprawniej, ponieważ ćwiczenia dają wówczas lepsze wyniki. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się różnorodnego rodzaju ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w odpowiedni sposób kurczyły. Poza tym, bardzo istotną kwestią są także ćwiczenia oddechowe, jakie należy w następnej kolejności jak z reguły powtarzać. Poza tym, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka powinna pojawić się w czasie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w głównej mierze paniom, które miały więcej porodów. Są w stanie niemniej jednak z niej korzystać również panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli wyłącznie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Wybitnie szybko zezwala ona powrócić do normy i czuć się odpowiednio. Sporo pacjentek oświadcza, że to naturalnie dzięki takim ćwiczeniom są w końcu w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, które do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub też niedogodności bólowe. Doktor może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje także możliwość skierowania z takich zajęć i treningów odpłatnie, w ramach prywatnej opieki zdrowotnej.