włoska restauracja Kraków centrum

Wyjątkowa restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę dobrze zjeść? Pośród wielu wariantów, jakie daje europejska sztuka kulinarna na dużą uwagę zasługuje włoska kuchnia. Dlaczego? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to kalejdoskop smaków, połączeń i duża porcja zdrowia.

Tradycyjne włoskie potrawy

Polakom włoska kuchnia, kojarzy się głównie z pizzą i makaronem i czasem z owocami morza. Podczas gdy włoska kuchnia to też takie przysmaki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Popularne posiłki włoskie

Pasty to podstawa włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się makarony w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie trudno wymyśleć produkty których nie da się dodać do tej potrawy. Restaurants near Main Market Square Owoce morza, szeroki wybór mięs, np. jagnięce czy drobiowe i rożnorodne przyprawy, sprawiają, że pasty nie są w stanie się znudzić.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Prawdziwa pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto i mała ilość dodatków. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z mozarellą. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety spora ilość kalorii. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie dania to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To też risotto, focaccia, ravioli oraz liczne desery – np. granita czy panettone. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o wspaniałych serach- gorgonzoli, mascarpone lub grana padano.
Zobacz film