Cena a jakość kosmetyków

Wbrew pozorom, nie zawsze trzeba stosować kosmetyki z jednej serii. Wprawdzie serie te są komponowane w taki sposób, aby składniki uzupełniały się, ale można znaleźć ich zamienniki. Ważną rolę odgrywa także i cena, bowiem cała seria jednej, drogiej firmy może być naprawdę dużym wydatkiem.

Większość kosmetyczek uważa, że należy zainwestować w dobry jakościowo krem na noc i na dzień. Inne kosmetyki, takie jak mleczko czy tonik, można kupić za mniejsze pieniądze. Dobry krem to inwestycja, szkoda czasu i urody na eksperymentowanie z kosmetykami za małe grosze.

Liczna oferta firm kosmetycznych

Na rynku znajduje się wiele firm kosmetycznych, które oferują kremy. Będąc w drogerii czy sklepie kosmetycznym, można się pogubić i w konsekwencji wybrać źle.

Nie zawsze wysoka cena oznacza jednocześnie wysoką jakość. Owszem, dobre, silnie działające składniki dużo kosztują, ale niestety nie zawsze znajdują się one w tych drogich kremach.

 

Kosmetyki tańsze a droższe

Tańsze kremy nie są reklamowane przez gwiazdy, więc firmy oszczędzają na reklamie i mogą sobie pozwolić na mniejsze ceny. Niestety, produkty te często zawierają syntetyki. Z kolei te droższe muszą zarobić na gaże gwiazd, ale zawierają naturalne ekstrakty roślinne oraz olejki eteryczne. Najlepiej więc to wypośrodkować, znaleźć tzw. złoty środek.

© Copyright Uroda 2024