Cena a jakość kosmetyków

Wbrew pozorom, nie zawsze trzeba stosować kosmetyki z jednej serii. Wprawdzie serie te są komponowane w taki sposób, aby składniki uzupełniały się, ale można znaleźć ich zamienniki. Ważną rolę odgrywa także i cena, bowiem cała seria jednej, drogiej firmy może być naprawdę dużym wydatkiem.

Większość kosmetyczek uważa, że należy zainwestować w dobry jakościowo krem na noc i na dzień. Inne kosmetyki, takie jak mleczko czy tonik, można kupić za mniejsze pieniądze. Dobry krem to inwestycja, szkoda czasu i urody na eksperymentowanie z kosmetykami za małe grosze.

Liczna oferta firm kosmetycznych

Na rynku znajduje się wiele firm kosmetycznych, które oferują kremy. Będąc w drogerii czy sklepie kosmetycznym, można się pogubić i w konsekwencji wybrać źle.

Nie zawsze wysoka cena oznacza jednocześnie wysoką jakość. Owszem, dobre, silnie działające składniki dużo kosztują, ale niestety nie zawsze znajdują się one w tych drogich kremach.

 

Kosmetyki tańsze a droższe

Tańsze kremy nie są reklamowane przez gwiazdy, więc firmy oszczędzają na reklamie i mogą sobie pozwolić na mniejsze ceny. Niestety, produkty te często zawierają syntetyki. Z kolei te droższe muszą zarobić na gaże gwiazd, ale zawierają naturalne ekstrakty roślinne oraz olejki eteryczne. Najlepiej więc to wypośrodkować, znaleźć tzw. złoty środek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *